پیام عاشورا
63 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
مصاحبه کننده : روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران
محل مصاحبه : عسلویه
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
اخبار روابط عمومي

 آيت الله هشترودي در روز تاسوعا:مهمترين شاخص حضرت اباالفضل (ع) ولايت مداري و پيروي از رهبر ديني زمان خودش بو

آيت الله سيد طه موسوي هشترودي در روز تاسوعا گفت: مهمترين شاخص حضرت اباالفضل (ع) ولايت مداري و پيروي از رهبر ديني زمان خودش حضرت امام حسين (ع) بود.
به گزارش روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي آيت الله هشترودي در جمع كاركنان عزادارحسيني مجتمع در نمازخانه پالايشگاه فاز 1 با عرض تسليت و تعزيت به مناسبت فرارسيدن روز تاسوعا و عاشوراي حسني افزود: روز تاسوعاي حسيني به حضرت اباالفضل (ع) اين اسوه غيرت، تقوي، اخلاق و وفاداري تعلق دارد. اباالفضل (ع) را غير از مسلمانان و شيعيان، در سراسر دنيا و نزد تمامي اديان به عنوان سمبل وفاداري و غيرت مي شناسند و ايشان چراغ عالم تاب است.
وي در ادامه اظهار داشت: دشمنان در صدد خاموش كردن چراغ هدايت هستند. دشمنان در گذشته نيز تصور مي كردند كه اگر امام حسين (ع) را به شهادت برسانند چراغ هدايت خاموش مي شود. امام حسين (ع) به شهادت رسيد ولي اين چراغ خاموش نشد بلكه پر نورتر نيز شد.
آيت الله هشترودي در ادامه به ادامه اين دشمنيها در اين دوره اشاره نمود و افزود: پرچم اين دشمنيها توسط انگليسيها و صهيونيست ها به وهابي ها سپرده شده است و اين گروه ضاله براي اضمحلال مقدسات ديني ما قدم گذاشته اند. يكي از راههاي دشمني غرب نسبت به اسلام از راه ايجاد و القاء شبهه در جامعه مي باشد.
استاد حوزه در ادامه به يكي از اين شبهه ها اشاره نمود و افزود: اين جمله كه مكتب عاشورا هدفي را دنبال نمي كرده و فقط اتفاقي بوده است كه اين يك شبهه است و ما بايد اين شبهات را بشناسيم.
اين استاد دانشگاه با اشاره به اينكه دشمنان جهت تخريب اسلام، تبليغات گسترده اي را عليه نظام اسلامي برنامه ريزي نموده اند گفت: تمامي اين تلاشها براي خاموش كردن چراغ اسلام است اما امروز مي بينيم كه تعداد بسيار زيادي از مردمان دنيا از اديان ديگر به دين اسلام مي گروند.
وي امام حسين (ع) را يك شاخص خواند و افزود: شعارهاي امام حسين (ع) اسلام را زنده كرد و تشيع را به عنوان يكي از قدرتهاي بزرگ به دنيا معرفي كرده است.
آيت الله هشترودي در ادامه به برخي از اقدامات دشمنان براي شكستن قداست روز عاشورا به منظور از بين بردن قداست اهل بيت پيامبر (ع) در جامعه اشاره نمود و افزود: تلاش براي برپايي جشن و سرور در ايام عاشورا، ناميدن اين روز به نام روز بركت، تامين آذوقه سال در اين روز و استحباب روضه بخشي از اقدامات دشمنان مي باشد كه وظيفه ما شناسايي اين اقدامات و آگاه كردن مردم و جامعه از اين شبهات است.